Poolin tulossatoa naisten, senioreiden ja junioreiden RG-kilpailuista

Joni Ahola
18.3.2019

Pool MN43 Rg5 Toivonen Nykänen Kuva Pentti Seppänen
Pool MN43 Rg5 Toivonen Nykänen Kuva Pentti Seppänen
Pool MN53 Rg5 Kari Johansson Kuva Miika Norrena
Pool MN53 Rg5 Kari Johansson Kuva Miika Norrena
Pool MN53 Rg5 Timo Siekkinen Kuva Miika Norrena
Pool MN53 Rg5 Timo Siekkinen Kuva Miika Norrena
Pool MN53 Rg5 Markku Ahola Kuva Miika Norrena
Pool MN53 Rg5 Markku Ahola Kuva Miika Norrena
Pool MN53 Rg5 Mika Sinisalo Kuva Miika Norrena
Pool MN53 Rg5 Mika Sinisalo Kuva Miika Norrena
Pool MN63 Rg5 Kiveliö Nikula Kuva Esko Hakkola
Pool MN63 Rg5 Kiveliö Nikula Kuva Esko Hakkola
Pool MN63 Rg5 Hirvonen Granö Kuva Esko Hakkola
Pool MN63 Rg5 Hirvonen Granö Kuva Esko Hakkola
Pool juniorit Rg4 mitalistit Kuva Pentti Seppänen
Pool juniorit Rg4 mitalistit Kuva Pentti Seppänen
Pool juniorit Rg4 semifinalistit Kuva Pentti Seppänen
Pool juniorit Rg4 semifinalistit Kuva Pentti Seppänen

Naisten 8-pallo RG3 finaalissa Johanna Vartiainen voitti Tuija Soinisen 5-2. Senioreiden (MN43) sarjan Straight Pool RG5 finaalissa Markku Toivonen päihitti Jouni Nykäsen 75-64. Senioreiden (MN53) sarjan 8-pallo RG5 finaalissa Kari Johansson voitti Timo Siekkisen 5-2. Senioreiden (MN63) 8-pallo RG5 finaalissa Pentti Nikula yllätti Aarno Kiveliön lukemin 5-1. Junioreiden (MN18) 8-pallo RG4:n finaalissa Aatu Suoraniemi oli Juho Teittistä etevämpi numeroin 5-3.

Naisten sarjan osakilpailu RG3 (8-pallo), Lahti 16.03.2019

1.Vartiainen JohannaBCLLappeenranta
2.Soininen TuijaHBSHämeenlinna
3.Saaranen RiikkaCCAKerava
3.Vähäsöyrinki PiaLP-90Lahti

Seniorien MN43-sarjan osakilpailu RG5 (straight pool), Vantaa 16.03.2019

1.Toivonen MarkkuJäKeJärvenpää
2.Nykänen JouniLunaVantaa
3.Engblom JaniJäKeJärvenpää
3.Rantanen AnttiPBKPori

Seniorien MN53-sarjan osakilpailu RG5 (8-pallo), Vaasa 16.03.2019

1.Johansson KariGUTurku
2.Siekkinen TimoRitzHelsinki
3.Ahola MarkkuMPTEspoo
3.Sinisalo MikaRitzHelsinki

Seniorien MN63-sarjan osakilpailu RG5 (8-pallo), Vaasa 17.03.2019

1.Nikula PenttiC-PLLahti
2.Kiveliö AarnoC-PLLahti
3.Granö AlfVSBVaasa
3.Hirvonen RauliGUKangasala

Juniorien sarjan osakilpailu RG4 (8-pallo), Vantaa 17.03.2019

1. Suoraniemi Aatu
2. Teittinen Juho
3. Hirvenheimo Eetu
3. Sevastyanov Arseni