Tulokset

Finnish Pool Tour osakilpailu I, GU Tampere 9.-10.9.2017

1.
Laaksonen Kim

2.
Makkonen Petri

3.
Uski Jani
Siekkinen Jani

5.
Karttunen Sami
Virtanen Valtteri
Öhrnberg Henrik
Juva Markus

9.
Hämäläinen Sami
Keihola Kai
Leppiaho Markus
Korpela Simo
Hämäläinen Ville
Heiskanen Aki
Riikonen Mika
Matikainen Casper

17.
Tolvanen Antti
Honkanen Jarkko
AL-marayati Abbas
Kivelä Jesse
Huttunen Jesse
Sellberg Stefan
Vainio Kalle
Kauppinen Mikko

25.
Hiltunen Matti
Viitala Niko
Haapasaari Jussi
Tanttu Patrick
Turkulainen Olli
Gustafsson Jesse
Mäkelä Jari
Järvinen Antti

33.
Siekkinen Nico
Oksala Jouka
Ervasti Kari
Marsalo Jiri
Kakkonen Pasi
Leppänen Jarno
Kurppa Matias
Oksala Nooa

Finnish Pool Tour osakilpailu II, Shamrock Vantaa 11.-12.11.2017

1.
Laaksonen Kim

2.
Juva Markus

3.
Kivelä Jesse
Siekkinen Jani

5.
Makkonen Petri
AL-marayati Abbas
Heiskanen Aki
Matikainen Casper

9.
Korpela Simo
Turkulainen Olli
Hämäläinen Ville
Uski Jani
Oksala Nooa
Leppiaho Markus
Virtanen Valtteri
Sellberg Stefan

17.
Hämäläinen Sami
Huttunen Jesse
Riikonen Mika
Mäkelä Jari
Leppänen Jarno
Tanttu Patrick
Gustafsson Jesse
Karttunen Sami

25.
Hiltunen Matti
Kurppa Matias
Siekkinen Nico
Kakkonen Pasi
Viitala Niko
Ervasti Kari
Keihola Kai
Tolvanen Antti

33.
Öhrnberg Henrik
Kauppinen Mikko
Oksala Jouka
Järvinen Antti
Honkanen Jarkko
Vainio Kalle DNS
Haapasaari Jussi
Marsalo Jiri

Finnish Pool Tour osakilpailu III, Pancho Villa 9-ball The Club and Rewell Center Vaasa 10.-11.2.2018

1.
Laaksonen Kim

2.
Makkonen Petri

3.
Uski Jani
Siekkinen Jani

5.
Kivelä Jesse
AL-marayati Abbas
Juva Markus
Heiskanen Aki

9.
Sellberg Stefan
Blomqvist Johan
Leppiaho Markus
Kurppa Matias
Karttunen Sami
Turkulainen Olli
Hämäläinen Ville
Virtanen Valtteri

17.
Leppänen Jarno
Korpela Simo
Tanttu Patrick
Riikonen Mika
Öhrnberg Henrik
Gustafsson Jesse
Keihola Kai
Honkanen Jarkko

25.
Kauppinen Mikko
Mäkelä Jari
Oksala Nooa
Oksala Jouka
Marsalo Jiri
Siekkinen Nico
Hiltunen Matti
Tolvanen Antti

33.
Kakkonen Pasi
Huttunen Jesse
Viitala Niko
 

Finnish Pool Tour osakilpailu IV, VRJ 8-ball Ritz-Club Helsinki 21.-22.4.2018

1.
Uski Jani

2.
Juva Markus

3.
Gustafsson Jesse
Siekkinen Jani

5.
Virtanen Valtteri
AL-marayati Abbas
Kivelä Jesse
Korpela Simo

9.
Tolvanen Antti
Matikainen Casper
Sellberg Stefan
Riikonen Mika
Honkanen Jarkko
Hämäläinen Ville
Karttunen Sami
Leppänen Jarno

17.
Mäkelä Jari
Heiskanen Aki
Öhrnberg Henrik
Oksala Nooa
Viitala Niko
Kakkonen Pasi
Kauppinen Mikko
Huttunen Jesse

25.
Vainio Kalle
Siekkinen Nico
Hiltunen Matti
Turkulainen Olli
Oksala Jouka

 

Tallenteet

Avauskierros
Valtteri Virtanen - Mikko Kauppinen (loppu)
Stefan Sellberg - Jesse Gustafsson

Voittajien QF
Nooa Oksala - Casper Matikainen (alku)
Nooa Oksala - Casper Matikainen (loput)
Aki Heiskanen - Jesse Gustafsson (alku)
Aki Heiskanen - Jesse Gustafsson (loput)

Hävinneiden QF
Aki Heiskanen - Ville Hämäläinen

16 CUP
Casper Matikainen - Valtteri Virtanen

8 CUP
Jesse Gustafsson - Abbas Al-Marayati

SEMIT
Jani Siekkinen - Markus Juva

FINAALI
Jani Uski - Markus Juva