Senioreiden ja Junioreiden viidennen RG-kilpailun tulokset

Joni Ahola
13.3.2017

Lahdessa nähtiin trillerifinaali streitissä, kun MN40 sarjan RG-finaalin voitti Janne Kaipainen ennen Tomi Ahosta vain pisteen erolla. Vaasassa Timo Hjort ja Esko Hakkola olivat vahvimmat MN50 ja MN60 8-pallo RG-kilpailuissa. Junioreiden osalta puolestaan Karo Långström oli tehokkain Vantaan Shamrockissa 10-pallossa.

Tulospaketti:

Seniori RG40 RG5 14.1 (Straight Pool) LP-90 Lahti 11.3.2017

Semifinaali
Janne Kaipainen Markku Toivonen 75 - 40
Henri Kaksonen Tomi Ahonen 36 -75

Finaali
Janne Kaipainen Tomi Ahonen 75 - 74

Lopputulokset:

1. Janne Kaipainen Rolli
2. Tomi Ahonen Luna
3. Markku Toivonen Jäke Järvenpää
Henri Kaksonen EBK Espoo
5. Pauli Laakso TyBk
Arto Taavila KsBk Kausala
7. Jouni Nykänen Luna
Toni Joukainen LP-90 Lahti
9. Juha Yliniemi Jäke Järvenpää
Tuuliina Panula HyBk Hyvinkää
Pasi Kakkonen Shamrock
Juha-Matti Järvinen VSB Vaasa
13. Joonas Castren Bari Helsinki
Mika Palviainen HyBk Hyvinkää
Kimmo Nieminen LS-Pool Lahti
Petteri Kaukanen Stars Lahti
17. Anne Nieminen Stars Lahti

 

Seniori RG50 RG5 8-pallo Vaasa The Club 11.3.2017

Semifinaali
Kujansuu Antero - Hjort Timo 2 - 6
Mäkelä Jouko - Kiveliö Aarno 6 - 3


Finaali
Hjort Timo - Mäkelä Jouko 6 - 3

Lopputulokset:

1. Hjort, Timo
2. Mäkelä, Jouko
3. Kiveliö, Aarno
Kujansuu, Antero
5. Nuutinen, Mauno
Vainio, Risto
Ahola, Markku
Siekkinen, Timo
9. Vastapuu, Antti
Alanen, Juha-Pekka
Pulkki, Juha
Kaivola, Ari
13. Gerkman, Maarit
Hyyryläinen, Juha
Hartikainen, Tommi
Wolff, Timo
17. Mannila, Jari
Vuorela, Petteri
Nykänen, Pertti
Nikkola, Jaakko
Vaari, Paavo (DNS)

 

Seniori RG60 RG5 8-pallo Vaasa The Club 11.3.2017

Semifinaali
Hakkola Esko - Nikula Pentti 5 - 1
Lastunen Pekka - Hirvonen Rauli 5 - 2


Finaali
Hakkola Esko - Lastunen Pekka 5 - 0

Lopputulokset:

1. Hakkola, Esko
2. Lastunen, Pekka
3. Hirvonen, Rauli
Nikula, Pentti
5. Granö, Alf
Kohtala, Reijo
7. Neijonen, Asko
Kujala, Keijo
9. Övermark, Kari
Puronheimo, Sari
Kovero, Väinö
Peräsalo, Paavo
13. Rautakorpi, Jari

 

Juniorit MN18 RG5 10-pallo Shamrock Vantaa 11.3.2017

Semifinaali
Mikael Haapaniemi - Karo Långström 1 - 5
Micke Ström - Arseni Sevastyanov 5 - 0


Finaali
Micke Ström - Karo Långström 2 - 5

Lopputulokset:

1. Karo Långström, AC Luna
2. Micke Ström, CCA
3.-4. Arseni Sevastyanov, BK
Mikael Haapaniemi, TyBi
5.-9. Jimi Vihko, Brode
Sasu Hietamies, FBT
Laura Hartikainen, HyvBK
Hugo lanning, wild
Jori Narvola, SaiBi